Europos futbolo čempionato naujienos

      No Comments on Europos futbolo čempionato naujienos

2016 metų Europos futbolo čempionatas jau artėja prie pabaigos. Šiandien bus sužaistas pirmasis pusfinalis tarp Velso ir Portugalijos rinktinių. Manau, tai yra pats tas momentas apžvelgti ką matėme iki šiol ir ką galime pamatyti šiandien bei poryt.

Kas krito į akis turnyro pradžioje buvo labai nerezultatyvus ir nevisada akiai patrauklus futbolas. Per grupių etapą vidutinis įvarčių skaičius per rungtynes neviršydavo net dviejų įvarčių. Tai buvo neįtikimai mažas skaičius, ypatingai grupių etapui, kuris šiaip pasižymėdavo didesniu rezultatyvumu nei atkrintamosios varžybos. Prie to galėjo prisidėti naujas varžybų formatas – padidėjus komandų skaičiui nuo 16 iki 24, neišvengiamai suprastėjo vidutinė komandų kokybė. Nors šių komandų puolimas neabejotinai prastesnis nei kitų, jau įprastomis tapusių rinktinių, tai turėjo būti atsverta prastesne jų gynyba ir daugiau praleidžiamų įvarčių. Bet galbūt šios komandos, neturėdamos kitos išeities, nusprendė susikoncentruoti į gynybą ir taip bandyti išspausti bent jau vieną tašką iš varžybų sužaidžiant lygiosiomis. Kadangi naujo formato modelyje į sekantį etapą pateko net kelios trečiasias vietas grupėje užėmusių komandų, tokia taktika buvo dar labiau paskatinta. Tai galėjo turėti nemenkos įtakos grupių varžybų etape.

Bet prie nerezultatyvaus žaidimo galėjo prisidėti ir tokios rinktinės, kaip Olandija nebūvimas čempionate. Rinktinė, kuris pereina kartų pasikeitimą, net rimtai nepretendavo į patekimą atrankos varžybose. Prie to galbūt prisidėjo ir nuolat prastėjantis mikro-klimatas rinktinėje bei kai kurių žaidėjų atsisakymas dalyvauti ar negalėjimas atlikti šios pareigos/privilegijos.

Bet nepaisant nerezultatyvumo, kai kurios rungtynės buvo iš tiesų įdomios ir intriguojančios, puikiai tinkančios bet kokiam futbolo gurmanui. Bet net ir eiliniai futbolo žiūrovai turėjo kur paganyti akis nerezultatyviose mačuose.

Kas nustebino šiame čempionate? Neabejotinai daug mažų valstybių rinktinių, kurios ilgai spardėsi šiame čempionate ir net sugebėjo išspirti iš čempionate keletą futbolo grandų. Kai kurios iš šių komandų vis dar tebetęsia savo odisėją. Turbūt geriausiai įsiminė Europos čempionatų debiutantė Islandija, kuri jau pirmuoju bandymu prasibrovė į kitą etapą, už nugaros palikdama ne ką kitą, bet pačią Portugaliją, kuri sugebėjo nusigauti iki pusfinalio. Bet išėjimas į kitą etapą nebuvo riba. Islandija sensacingai patiesė Anglijos rinktinė turnyro aštuntfinalyje ir išsiuntė šią rinktinę namo. Ketvirtfinalyje teko suremti ietis su čempionato šeimininke Prancūzijos rinktine ir čia stebuklo sukurti nebepavyko. Nors po pirmo kėlinio Islandija jau atsilikinėjo 4-0, antrąjį sugebėjo laimėti 2-1 ir runktynes pabaigė pakankamai garbingu rezultatu 5-2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *