Tamsios durys interjere – originalu, bet reikalauja subtilumo, renkantis

Tamsios durys šiuolaikiniame interjere – vis dažnesnis reiškinys. Tačiau, reikia gebėti jas teisingai parinkti ir suderinti su visais kitais interjero elementais. Būtent dėl to, neretai iškyla sunkumų, derinant tamsios durų varčios ir jas supančių interjero elementų spalvas.

Daug universalesnis sprendimas – baltos durys. Jos interjere žiūrisi neįkyriai, atrodo neiššaukiančiai ir visai nebūtina, kad baltoms durims antrintų tokie pat, balti interjero elementai. Tačiau, kalbant apie tamsias duris, durų ir jas supančios aplinkos derinimas tampa itin aktualus. Tad šiame straipsnyje pristatysime būdus suderinti tamsių atspalvių duris su likusiais interjero elementais.

Tamsių durų ir kitų interjero elementų spalvinio derinimo būdai

Tinkamai pasirinktos ir suderintos, net ir tamsios durys gali puikiai įsilieti į interjerą ir jį papildyti. Jeigu suklysite, besirinkdami atspalvį ar bandydami sukurti kontrastingą derinį, visos pastangos gali nueiti niekais.

Egzistuoja keli derinimo būdai:

Visiškas „suliejimas“. Pasirinkus šį derinimo būdą, turėtumėte visus pagrindinius interjero elementus rinktis taip, kad jie atkartotų tamsių durų atspalvį; nenaudojant ryškių kontrastų; apsistojant ties keliomis pagrindinėmis spalvomis.

Lengvas „perėjimas“. Šis būdas leidžia išplėsti spalvų gamą, tuo pačiu, nenaudojant derinių, kurių atspalviai ryškiai tarpusavyje skirtųsi. Kambario durys derinamos su grindjuostėmis, baldais, sienų apipavidalinimu ir įvairiais mažmožiais, tačiau, jų atspalviai gali nežymiai varijuoti.

Achromatinis kontrastas. Šiuo atveju, priešingai, nei prieš tai buvusiuoju, pasitelkiami ryškūs kontrastai. Tokiu būdu įėjimą į kambarį galima akcentuoti, jį spalviškai „sujungus“ su pasirinktu kitu interjero elementu/-ais. Tačiau, pasirinkus kelis atspalvius, jie turi harmoningai derėti, todėl naudojamos aptariamai spalvinei gamai būdingos neutralios spalvos: balta, pilka, juoda.

Tamsių durų derinimas su konkrečiais interjero elementais

Be spalvinio derinimo, svarbu aptarti ir galimybę derinti tamsias duris su kitais, konkrečiais, interjero elementais:

Dekoratyvinės durų plokštės. Dažniausiai jos pasirenkamos, atsižvelgiant į pagrindinę varčios ar grindjuosčių spalvą, bet galimas ir kontrasto naudojimas, kai tamsios durys puošiamos šviesiomis durų plokštėmis.

Sienos. Kadangi kalbame apie tamsias duris, sienų apdaila turėtų būti šviesesnė, galimi nebent atskiri, tamsesnių atspalvių, sieninio dekoro elementai.

Grindys. Jūs turite tris pasirinkimus: visiškai suderinti durų ir grindų spalvas; parinkti priešingas spalvas (šiuo atveju, grindys būtų šviesios) arba grindų apdailai naudoti tos pačios spalvinės gamos, kaip ir durų, bet kiek skirtingus atspalvius.

Baldai. Derinti baldų ir tamsių durų spalvas – ganėtinai racionalus sprendimas. Ypač gerai atrodo, kai pasirenkamos panašios baldų (jei jie mediniai) ir durų faktūros.

Langai. Itin pasiteisina viena kitą atliepiančios durų ir langų spalvos, jei durys ir langai išdėstyti priešingose, viena prieš kitą esančiose, sienose.

Dažniausiai pasirenkamos tamsių durų spalvos

Juodos. Tai – paprasčiausias sprendimas. Juk juodą spalvą galima derinti su daugeliu kitų spalvų, taip, kaip ir baltą. Tačiau, reikia nepamiršti, kad juoda suteiks papildomo masyvumo įspūdį.

Tamsios medienos atspalviai. Kiek labiau paplitęs variantas – tamsios medienos imitacijos durų apdaila. Populiariausi – rudi atspalviai. Jie dažniausiai derinami su grindų ar tam tikrų baldų spalva. Šis atspalvis pakankamai šviesus, dėl to nesuteikia sunkumo įspūdžio.

Pilki atspalviai. Tai kur kas rečiau kambario durims pasirenkamas atspalvis. Tokie sprendimai aktualesni netradiciniam interjerui: lofto, kantri, modernaus ir panašių į juos stilių.

Taigi tamsios durys – gali tapti puikiu interjero akcentu arba nepastebimai įsilieti į jį. Tik pasirinkus tokį spalvinį sprendimą, reikia kruopščiai suderinti durų spalvą su kitais interjero elementais. Tai atlikus, beliks džiaugtis rezultatu!