Kategorijos
Be kategorijos

Aukso medalis – bendrovei „Aukštaitijos vandenys“

Įvertinta Panevėžio įmonė

Konkursą „Lietuvos metų gaminys 2006“ rengia Lietuvos pramonininkų konfederacija, o remia Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir kt. Iš 55 apdovanojimų trys atiteko Panevėžio bendrovėms, tarp jų ir UAB „Aukštaitijos vandenys“. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Rimanto Liepos, džiugu, kad įvertinti įmonės atlikti darbai, pasiekta rezultatų.

Projektas „Panevėžio miesto vandens gerinimo stoties šildymas ir kondicionavimas panaudojant geriamąjį vandenį“ svarbus tuo, kad panaudojama atsinaujinanti energija, pagerėjo darbuotojų darbo sąlygos.

Bendrovės veikla yra susijusi su poveikiu aplinkai, todėl UAB „Aukštaitijos vandenys“ itin rūpinasi taupiai ir racionaliai naudoti gamtos išteklius bei energetinius resursus, taip pat mažinti  aplinkos taršą. Nacionalinė Lietuvos energetikos strategija skatina įmones vietoj importuojamo kuro naudoti vietinius, atsinaujinančius ir alternatyvius energijos šaltinius.

Įgyvendindama šiuos tikslus, bendrovė investuoja į pažangiausias gamybos procesų technologijas, saugias žaliavas ir įrangą, modernias kontrolės ir apskaitos technologijas, skiria ypatingą dėmesį atsinaujinančiai energijai panaudoti.

Atliekant Panevėžio miesto vandens gerinimo stoties šilumos ūkio rekonstrukciją, buvo įrengtas autonominis viso stoties pastato šildymas, vėdinimas bei karšto vandens paruošimas, panaudojant iš žemės gelmių išgaunamo geriamojo vandens šilumą.

Tai pirmas tokio masto projektas, įgyvendintas ne tik tarp Lietuvos vandentvarkos bendrovių, bet ir tarp analogiškų Latvijos bei Estijos įmonių.

Nauda keleriopa

Įprastai šiluma perduodama iš aukštesnės temperatūros aplinkos į žemesnės temperatūros aplinką. Šilumos siurbliai įmonėje veikia atvirkštiniu principu – šilumą paima iš žemos temperatūros šilumos šaltinio ir panaudodami, palyginti su pagaminama šiluma, nedidelį elektros energijos kiekį, perduoda aukštesnės temperatūros šilumos šaltiniui, tai yra patalpų šildymo ir vėdinimo sistemose cirkuliuojančiam šilumos agentui (vandeniui), ir taip pat pašildo vandenį technologinėms ir buities reikmėms.

Stotyje yra įrengti penki šilumos siurbliai. Jie, sunaudodami 1 kW elektros energijos, pagamina 3 kW ir daugiau šilumos energijos. Bendrovei tokia sistema leidžia kasmet sutaupyti apie 43,8 tūkstančio litų,  apšildant bei kondicionuojant apie 2700 kvadratinių metrų patalpų ploto, taip pat paruošiant gamybos reikmėms būtiną karštą vandenį. Tačiau ekologiniu požiūriu nauda, pasak R.Liepos, yra gerokai didesnė. Toks šilumos išgavimo būdas leidžia naudoti atsinaujinančios energijos išteklius. Taip pat sumažėja organinio kuro poreikis, aplinka mažiau teršiama degimo produktais.

Įgyvendinti šiai idėjai, pasak įmonės vadovo, prireikė ne vienerių metų – dėl idėjos naujumo neatsirado galinčiųjų padėti įgyvendinti tokį projektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *