Greitųjų kreditų pasiūlymų palyginimas

Vienu ar kitu atveju, kas antras Lietuvos gyventojas yra pasiėmęs ar ieškojęs kaip pasiimti greitąjį kreditą. Kas trečias lietuvis greitąjį kreditą yra ėmęs daugiau nei vieną kartą. Kas penktas – daugiau nei penkis kartus. Šiuo metu beveik milijonas mūsų tautiečių turi įsipareigojimų greitųjų kreditų bendrovėms. Visai tai tik parodo, kad greitieji kreditai išlaiko savo populiarumą, kurį įgijo prieš gerą dešimtmetį. Net galima teigti, kad greitos paskolos šiandien yra paklausesnės nei buvo bet kada iki šiol. Tai nulemia keletą svarbių dalykų.

Greitųjų kreditų paklausumas sąlygoja didesnės pasiūlos atsiradimą. Dabar, pasiūla gali kilti iš dviejų šaltinių, jau įsitvirtinusių bendrovių siūlomų kreditų pasiūlos prasiplėtimą ir naujų kredito bendrovių atėjimą į rinką. Paklausai augant abi šios pasiūlos kategorijos augo taip pat sparčiai. Jau šaknis įleidę kreditoriai pradėjo siūlyti platesnį greitųjų kreditų pasirinkimą. Ne taip seniai buvo išduodami tik trumpalaikiai greitieji kreditai, kurie buvo išduodami ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui. Vėliau atsirado ilgesnio laikotarpio kreditai, kurie buvo išduodami iki vienerių metų. O laikui bėgant atsirado ir dar daugiau pasiūlos: kreditų refinansavimas, nemokamos paskolos ir dar daug daugiau visokiausių pasiūlymų klientams. Taip greitųjų kreditų paslaugos spektras per kelis metus išaugo kelis kartus.

Taip pat pasirodė kiti kredito tiekėjai. Vieni atvyko iš užsienio, o kiti buvo pradėti vystyti jau pačioje Lietuvoje.

Tokios augančios pasiūlos kontekste atsirado paklausa yra dar vienai paslaugai. Greitųjų kreditų pasiūlymų palyginimas tapo svarbus kiekvienam galvojančiam apie greitąjį kreditą. Pačiam žmogui pasidarė tiesiog per sunku išsirinkti greitąjį kreditą iš tokios gausybės pasiūlymų, todėl atsirado poreikis įvertinti ir palyginti skirtingus kreditų pasiūlymus, taip siekiant surasti pigiausią greitąjį kreditą. Šiandien yra likę ne tiek daug kokybiškų kreditų pasiūlymų palyginimo paslaugų ir geriausiai iš visų šią funkciją atlieka puikipaskola.lt, net nepaisant, kad tai nėra pati populiariausia ir labiausiai išreklamuota platforma.

Su visos kreditų pasiūlos plėtimusi buvo išrasta svarbi paslauga, kurios dėka pavieniai žmonės gali investuoti į greitus kreditus, o kiti žmonės gauti juos tiesiai iš žmonių. Tokių bendrovių siūlomos paskolos iš žmonių neužtruko patapti labai populiariomis, nes tokie greitieji kreditai tiesiog buvo kelis kartus pigesni už tradicinių bendrovių suteikiamas paslaugas. Tokie kreditai gali net lygintis su tradicinėmis vartojimo paskolom, o net ignoruojant palūkanų norma, tokie kreditai turi daugiau privalumų lyginant su visais savo konkurentais. Skolintis iš žmonių yra ir pigiau ir paprasčiau. O tai paaiškina kodėl pigios paskolos iš žmonių yra daug patrauklesnės žmonėms nei paprasti pigūs kreditai. Tik nemokami kreditai gali geriausiu atveju atstoti šiuos kreditus iš žmonių, nes visais kitais atvejais skolintis iš žmonių yra pigiau.