Kur investuoti nedideles santaupas?

Investavimas yra puikus būdas ilgainiui auginti savo pinigus ir kaupti turtą. Nors daugelis žmonių mano, kad tam reikia didelių pinigų sumų, tačiau, šiek tiek suplanavę ir atlikę tyrimus, galite nesunkiai investuoti nedideles pinigų sumas. Šiame straipsnyje aptarsime keletą būdų, kaip saugiai investuoti mažas pinigų sumas.

Kokios yra geriausios mažų sumų investavimo strategijos?

Prieš investuojant nedideles pinigų sumas, svarbu suprasti, kokios yra skirtingos investicijų rūšys. Toliau pateikiame keletą strategijų, kurios gali būti tinkamos norintiems investuoti nedideles sumas:

Fondai, kuriais prekiaujama biržoje (ETF)

Fondai, kuriais prekiaujama biržoje (ETF), yra investiciniai fondai, kurie seka populiarius finansinius indeksus, pavyzdžiui, S&P 500 arba Nasdaq Composite indeksą. ETF leidžia investuoti į platų bazinio turto asortimentą tiesiog įsigyjant vieną fondą. Tai reiškia, kad galite paskirstyti savo riziką kelioms turto klasėms, išvengdami atskirų akcijų ar obligacijų pirkimo išlaidų. ETF paprastai taikomi mažesni mokesčiai, palyginti su investiciniais fondais, nes jie turi mažiau valdymo išlaidų, kadangi yra valdomi pasyviai.

Savitarpio fondai

Savitarpio fondai taip pat puikiai tinka investuotojams, kurie nori diversifikuoti savo portfelį nepirkdami atskirai kelių akcijų ar obligacijų. Savitarpio fondai leidžia investuotojams įsigyti profesionalių fondų valdytojų valdomą investicijų fondą. Pagrindinis jų privalumas yra tas, kad jie suteikia prieigą prie įvairių turto klasių už mažesnę kainą, nei kainuotų, jei jas pirktumėte atskirai, nors dėl aktyvaus valdymo metodo su savitarpio fondais gali būti susiję didesni valdymo mokesčiai nei su ETF.

Nekilnojamojo turto investiciniai fondai (REIT)

Nekilnojamojo turto investiciniai fondai (NTF) yra puiki galimybė investuotojams, kurie nori investuoti į nekilnojamąjį turtą, bet neturi lėšų ar noro tiesiogiai pirkti nekilnojamojo turto. REIT suteikia galimybę investuoti į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, biurų pastatus, prekybos centrus ir daugiabučius namus, nepereinant fizinio nekilnojamojo turto pirkimo proceso. REIT paprastai valdo profesionalų komanda ir suteikia investuotojams galimybę minimaliomis pastangomis diversifikuoti savo portfelį.

Robotai patarėjai

Robotikos patarėjai – tai internetinės investavimo platformos, kurios naudoja kompiuterinius algoritmus, kad valdytų portfelius pagal iš anksto nustatytus rizikos lygius ir tikslus. Šios paslaugos suteikia investuotojams galimybę greitai pradėti investuoti, taikant nedideles minimalias indėlių sumas, ir kartu suteikia galimybę naudotis profesionaliai valdomais fondais, kurių mokesčiai yra mažesni už mokesčius, susijusius su aktyviai valdomais investiciniais fondais ar ETF.

Patarimai, kaip investuoti nedideles pinigų sumas

Išsirinkę savo poreikius atitinkančias investavimo priemones, investuodami nedideles pinigų sumas turėtumėte laikytis kelių patarimų:

  1. Pradėkite anksti – nedidelių pinigų sumų investavimas ankstyvuoju gyvenimo etapu gali duoti didelę ilgalaikę naudą. Anksti pradėję investuoti turėsite daugiau laiko pasinaudoti kaupiamosios grąžos galia ir galėsite savo investicijas panaudoti bet kokiomis nepastoviomis rinkos sąlygomis.
  2. Investuokite reguliariai – nebūtina iš karto investuoti didelių pinigų sumų; reguliarus mažesnių sumų investavimas yra puikus būdas laikui bėgant palaipsniui kaupti turtą. Ši strategija leidžia investuotojams pasinaudoti dolerio sąnaudų vidurkiu, kuris padeda sumažinti su svyravimais susijusią riziką, nes pirkimai paskirstomi per tam tikrą laikotarpį ir perkama daugiau, kai kainos mažos, ir mažiau, kai jos didelės.
  3. Diversifikuokite savo investicijas – investavimas į kelias turto klases padeda diversifikuoti riziką, nes skirtingų turto klasių rezultatai laikui bėgant būna skirtingi. Tai sumažina bendrą bet kurios atskiros investicijos riziką ir gali padėti pagerinti bendrus portfelio rezultatus.
  4. Reguliariai perbalansuokite – svyruojant rinkoms, svyruos ir jūsų turimų vertybinių popierių vertė. Svarbu reguliariai perbalansuoti savo portfelį parduodant kai kurias per daug pabrangusias investicijas ir perkant daugiau tų, kurių vertė sumažėjo – tai padeda išlaikyti subalansuotą portfelį ir leidžia pasinaudoti rinkos galimybėmis.