Automobilio padangų tipai

Kai kalbama apie jūsų transporto priemonę, tinkamos padangos gali būti labai svarbios. Skirtingi automobilio padangų tipai gali turėti įtakos viskam, pradedant automobilio valdymu ir važiavimu ir baigiant tuo, kiek sunaudojate degalų. Renkantis automobiliui tinkamą padangą svarbu žinoti skirtingus tipus ir jų privalumus.

Viso sezono padangos

Viso sezono padangos skirtos patikimam veikimui bet kokiomis oro sąlygomis – nuo sausų kelių iki lietaus, šlapdribos ir sniego. Jų protektoriaus gylis yra šiek tiek didesnis nei vasarinių padangų, todėl jos užtikrina geresnį sukibimą slidžiomis sąlygomis. Viso sezono padangos paprastai tarnauja ilgiau nei vasarinės padangos, nes jos pagamintos iš tvirtesnės gumos medžiagos, kuri gali atlaikyti šiurkštesnę kelio dangą. Kompromisas yra tas, kad visureigės padangos neužtikrina tokios didelės traukos kaip vasarinės ar žieminės padangos tais konkrečiais metų laikais. Tačiau vairuotojams, kurie nori patogumo, visureigės padangos yra idealus pasirinkimas, nes jums nereikės rūpintis padangų keitimu kiekvieną sezoną.

Vasarinės padangos

Vasarinės padangos specialiai sukurtos karštoms temperatūroms ir sausiems keliams, nors jos puikiai veikia ir tada, kai lauke lyja. Paprastai jos gaminamos su pažangiu silicio dioksido mišiniu, kuris užtikrina išskirtinį sukibimą ir našumą ant šlapios dangos, o sausame kelyje – puikų valdymą. Vasarinės padangos taip pat turi unikalų protektoriaus rašto dizainą, kuris priverčia vandenį pasišalinti nuo padangos paviršiaus, todėl jūsų automobilis tvirtai laikosi ant kelio, o ne hidroplaniruojasi per stovintį vandenį.

Žieminės padangos

Žieminės padangos pasižymi specialiu protektoriaus raštu, skirtu įkasti į sniegą ir išlaikyti puikų sukibimą su apledėjusiais keliais ir šaltais paviršiais. Protektoriaus blokai turi daugiau lamelių (mažyčių įpjovų kiekviename bloke), kurios padeda jiems įsirėžti į suspaustą sniegą ir ledą, kad pagerėtų sukibimas žiemos oro sąlygomis, pavyzdžiui, esant pūgai, juodam ledui ir slidiems keliams. Žieminėms padangoms taip pat naudojami gumos mišiniai, sukurti taip, kad išliktų elastingi esant žemai temperatūrai ir užtikrintų geresnį sukibimą net per ekstremaliausias žiemos audras.

Sunkvežimių ir visureigių padangos

Sunkvežimių/SUV (Sport Utility Vehicle) padangos skirtos specialiai sunkiems kroviniams vežti, važiuoti bekele ir nelygiu paviršiumi, pavyzdžiui, žvyrkeliais ar purvinais keliais. Paprastai jos turi didelius protektoriaus blokus su giliais grioveliais, kurie užtikrina geresnį sukibimą su purvu ar smėliu, taip pat padeda apsisaugoti nuo pradūrimų, kuriuos sukelia aštrūs akmenys ar kitos nuolaužos, su kuriomis galite susidurti važiuodami bekele ar kaimo vietovėmis su nelygiu reljefu. Sunkvežimių ir visureigių padangos dažnai turi ir papildomą šoninių sienelių apsaugą, todėl jos idealiai tinka didesnėms transporto priemonėms, pavyzdžiui, sunkvežimiams ir visureigiams, kuriems dėl jų dydžio ir svorio reikia daugiau amortizacijos tarp jų ir kelio.

Efektyvios ir didelio našumo padangos

Tokio tipo automobilių padangos sukurtos greičiui ir pasižymi geresnėmis pagreičio, posūkių įveikimo ir stabdymo savybėmis, palyginti su kitomis šiandien rinkoje esančiomis padangomis, todėl jos yra puikus pasirinkimas, jei norite iš savo transporto priemonės išgauti maksimalų našumą neaukojant saugos funkcijų, tokių kaip traukos kontrolės sistemos ar stabilumo kontrolės režimai. Eksploatacinių ir aukštos kokybės automobilių padangų modeliai paprastai turi minkštesnius gumos mišinius nei įprastų padangų modeliai, taip pat platesnį protektoriaus plotį, kuris padeda sumažinti šilumos kaupimąsi agresyviuose posūkiuose, taip pat padidina kontakto plotą tarp rato paviršiaus ploto ir po juo esančios žemės – tai leidžia jums geriau kontroliuoti, kur jūsų automobilis važiuoja važiuojant didesniu greičiu posūkiuose.

Run Flat padangos

Plokščiųjų padangų modeliai suteikia vairuotojams daugiau saugumo funkcijų, tokių kaip atsparumas pradūrimui, stabilumo kontrolės sistemos ir t. t., tačiau nereikia jokios papildomos įrangos, pavyzdžiui, atsarginių ratų ar remonto rinkinių, todėl šios padangos yra idealus pasirinkimas, jei nenorite, kad važiuojant didelius atstumus greitkeliais ar šalutiniais keliais, kur pakeisti pradurtą padangą gali būti sudėtinga (arba neįmanoma), transporto priemonei būtų pridėta papildomo svorio. Be to, „Run flat” modeliai leidžia vairuotojams nuvažiuoti iki 50 mylių iki 65 mylių per valandą greičiu net ir visiškai praradus oro slėgį dėl pradurtos žaizdos – tai puikus pasirinkimas avarinėse situacijose, kai laikas yra labai svarbus, tačiau saugumas jokiu būdu neturėtų būti pažeistas!