Kredito kortelės ir jų naudojimas

Kredito kortelės – tai tam tikros rūšies mokėjimo kortelės, leidžiančios jų turėtojui pirkti prekes ir paslaugas kreditan, užuot iš karto atsiskaičius grynaisiais pinigais ar čekiu. Yra daug skirtingų kredito kortelių rūšių, todėl prieš nusprendžiant, kuri iš jų jums tinkamiausia, svarbu suprasti, kaip jos veikia.

Kas yra kredito kortelė?

Kredito kortelė – tai finansų įstaigos, pavyzdžiui, banko ar kredito unijos, išduota mokėjimo kortelė, leidžianti klientams skolintis lėšų perkant. Kortelės turėtojas gali grąžinti likutį kiekvieno atsiskaitymo ciklo pabaigoje arba perkelti likutį į ateitį ir mokėti palūkanas už pasiskolintą sumą. Kredito kortelėse paprastai nurodoma metinė palūkanų norma (MNK), t. y. palūkanų suma, skaičiuojama už bet kokį likutį, perkeliamą iš mėnesio į mėnesį.

Kaip veikia kredito kortelės?

Kai klientas perka naudodamasis kredito kortele, jis iš esmės skolinasi pinigų iš kortelę išdavusio banko ar finansų įstaigos, kuriuos grąžins pasibaigus atsiskaitymo laikotarpiui. Per tą laiką už nesumokėtas sumas gali būti skaičiuojamos palūkanos. Kad galėtų gauti daugumą kredito kortelių, vartotojai turi turėti atsakingo išlaidavimo ir skolos grąžinimo įpročių istoriją, kad įrodytų savo gebėjimą grąžinti būsimą skolą.

Patvirtinus kredito kortelę, klientai gaus sąskaitos numerį, kuris juos identifikuos kaip įgaliotuosius naudotojus. Šis sąskaitos numeris bus naudojamas kiekvieną kartą, kai jie pirks naudodamiesi savo kortele. Atlikdami operacijas internetu, klientai paprastai kartu su savo sąskaitos numeriu turi įvesti visą savo vardą ir pavardę, adresą ir kitą asmeninę informaciją, kad galėtų atlikti operaciją ir gauti patvirtinimą iš kortelę išdavusio banko ar finansų įstaigos.

Kredito kortelių naudojimo privalumai

Naudojimasis kredito kortelėmis, palyginti su kitomis mokėjimo formomis, turi keletą privalumų:

  • Kreditinės kortelės suteikia naudotojams patogumo, nes jiems tereikia pateikti kortelę prie kasos, o ne nešiotis grynuosius pinigus ar išrašyti čekius, kad galėtų apsipirkti. Be to, mokėjimus internetu per saugias svetaines galima atlikti daug greičiau nei laukiant, kol čekiai ar pinigų perlaidos bus išgryninti per tradicines bankų sistemas.
  • Dauguma pagrindinių kredito kortelių suteikia papildomą apsaugą nuo sukčiavimo, nes jose įdiegtos tokios saugumo priemonės kaip lustų technologija, sukčiavimo stebėsenos sistemos ir nulinės atsakomybės už neteisėtus pirkinius, atliktus prarastomis ar pavogtomis kortelėmis, politika. Šios saugumo priemonės padeda apsaugoti vartotojus nuo sukčiavimo ir kartu suteikia jiems ramybę atliekant mokėjimus internetu ir perkant apskritai.
  • Apdovanojimai – daugelis bankų ir finansų įstaigų siūlo su įvairiomis kortelėmis susijusias apdovanojimų programas, pagal kurias jų turėtojai, reguliariai ir atsakingai naudodamiesi kortele, gali pelnyti taškų nuolaidoms ar nemokamoms prekėms gauti. Yra daugybė būdų, kaip klientai gali gauti ką nors papildomo už tai, kad kiekvieną mėnesį atsakingai naudojasi savo kortele – nuo atlygio už grynųjų pinigų grąžinimą iki premijų už kelionių mylias!

Kredito kortelių naudojimo trūkumai

Nors naudojimasis kredito kortelėmis, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pavyzdžiui, grynaisiais pinigais ar čekiais, turi daug privalumų, tačiau gali būti ir trūkumų, jei jomis naudojamasi neatsakingai:

  • Didelės palūkanų normos – dėl to, kad iš skolintojų skolinamasi pinigų bet kokiam mėnesio pabaigoje likusiam įsiskolinimui, dauguma didžiųjų finansų įstaigų taiko dideles palūkanų normas visiems neapmokėtiems įsiskolinimams, kurios dažnai svyruoja nuo 15 % iki 20 %. Todėl, jei jie tinkamai nesirūpina, klientai kiekvieną mėnesį gali patirti didelių palūkanų normų, jei jie nusprendžia nesumokėti viso likučio iki nustatyto termino. * Mokesčiai ir baudos – Be to, daugelis bankų taiko vėlavimo mokesčius, metinius mokesčius, balanso pervedimo mokesčius, užsienio sandorių mokesčius ir t. t., ypač jei klientai, atidarydami sąskaitą, pažeidė tam tikras sutartyje nustatytas sąlygas. Kai kuriais atvejais šie mokesčiai gali greitai susikaupti ir dėl to padidėti mėnesinės sąskaitos, o tai potencialiai gali lemti dar didesnes skolas, jei jos nebus tinkamai valdomos.

Patarimai, kaip atsakingai valdyti savo kredito kortelę

Kad vartotojai gautų kuo daugiau naudos naudodamiesi kredito kortelėmis ir neįsiveltų į per dideles skolas , pateikiame keletą patarimų, kaip atsakingai valdyti savo finansus:

  • Reguliariai analizuokite savo finansus – svarbu, kad visada stebėtumėte savo išlaidų įpročius, kad tiksliai žinotumėte, kiek pinigų išleidžiate kiekvieną mėnesį ir kur jie keliauja . Įsitikinkite, kad kiekvieną mėnesį atidedate pakankamai pinigų, kad neatsiliktumėte nuo mokėjimų ir atitinkamai maksimaliai padidintumėte savo biudžetą .
  • Kiekvieną mėnesį apmokėkite savo sąskaitos likutį – stenkitės neperkelti balanso ir kiekvieną mėnesį apmokėti visą sąskaitą, kad išvengtumėte nereikalingų palūkanų . Jei tai neįmanoma dėl biudžeto apribojimų, tada pabandykite atidėti mažus žingsnius per kiekvieną savaitę, kol sutaupysite pakankamai iki mokėjimo termino.
  • Nustatykite automatinius mokėjimus ir stebėkite savo išlaidas – Automatiniai mokėjimai padeda užtikrinti, kad jūsų sąskaitos būtų apmokėtos laiku, ir sumažinti tikimybę praleisti mokėjimus dėl užmaršumo. Jūs taip pat galite nustatyti įspėjimus sekti savo išlaidas ir kredito limitą, kad liktumėte informuoti apie tai, kiek tiksliai pinigų jūs naudojate.
  • Kredito kortelę naudokite tik nenumatytiems atvejams – Svarbu prisiminti, kad kredito kortelė turėtų būti naudojama tik nenumatytiems atvejams arba dideliems pirkiniams, o ne kaip kasdienė mokėjimo priemonė. Jei įmanoma, stenkitės atsiskaityti grynaisiais pinigais, čekiais arba debetinėmis kortelėmis už įprastas išlaidas, kad nesusidarytų nereikalingų skolų.

Laikydamiesi šių patarimų , klientai gali maksimaliai išnaudoti kredito kortelių naudojimo galimybes ir neįsivelti į pernelyg dideles skolas. Nepamirškite visada perskaityti smulkiu šriftu parašytą informaciją ir suprasti visas sąlygas prieš pasirašydami bet kokią naują sąskaitą!