Daržininkystės pradžiamokslis: ruoškimės kartu

Praėjus Naujiems metams daugelis mūsų nori pamiršti žiemos šalčius ir vis dažniau galvoja apie sodininkystę, kuri suteikia galimybę ne tik valgyti paties užaugintą maistą, tačiau taip pat ir džiaugtis galimybe stebėti, kaip augalai auga, veši, kaip jie tampa vis gražesni ir tu pačiu suteikia sau daugiau pasitikėjimo.

Daržininkystė daugeliui lietuvių teikia džiaugsmą, tad visiškai natūralu, kad nesulaukus, kol sniegas nutirps – daugelis žmonių jau pradeda galvoti apie tai, ką augins. Svarbiausia kuo anksčiau pradėti ruoštis. Tokiu atveju, kai jau reikės sėti – viską turėsite po ranka ir tuo pačiu galėsite būti ramus, kad Jūsų daržas vešės. Jei daržininkystė nėra senas malonumas, tuomet didelio pasiruošimo nereikės. Bet jei daržu rūpinsitės pirmuosius kartus, tuomet vienokios ar kitokios informacijos pasirinkti tikrai reikės.

Daug priklauso ir nuo konkretaus pasirinkimo. Pomidorai, agurkai, žirniai, pupelės yra įprastos ir beveik visuose daržuose auginamos daržovės. Jas sodinti, auginti ir prižiūrėti nėra sunku. Tačiau kitų daržovių auginimas gali būti sudėtingesnis ir reikalaus daugiau žinių.

Kai nuspręsite ką auginsite, pirmiausia reikia pasirūpinti sėklomis arba daigais. Ne visada viską pavyksta išauginti. Kartais sėkloms reikia specialios žemės ir Jūsų vietoj paprasčiausiai neužaugs tam tikros kultūros augalai. Taigi, reikia plačiau domėtis – ką galima auginti ir kas turėtų būti našiai užauginama.

Taip pat reikia pasirūpinti ne tik sėklomis, tačiau ir žemėmis, kuriose bus auginamos daržovės. Kaip jau minėjome – reikalingo skirtingos žemės. Šiuo atveju reikia pasirūpinti ir jomis. Kai kurie perka kiekius, kurie skirti ne tik šiltnamiui arba vazonams, tačiau ištisiems daržams. Ką padarysi – kai norisi skanaus maisto, tenka investuoti.

Daržininkystė bus kur kas našesnė ir tokiu atveju, jeigu įsigysite reikalingas trąšas. Jas reikia pirkti priklausomai nuo to, ką planuojate auginti. Visada verta pasikalbėti su asmenimis, kurie prekiauja trąšomis. Tokiu atveju galėsite būti tikras, kad radote tai, kas labiausiai tinka Jūsų auginamoms daržovėms.

Taip pat dažniausiai auginimui reikalingi raišteliai, pagaliukai bei kita papildoma įranga, kuri padeda tinkamai prilaikyti daržoves. Vėlgi, viskas priklausomai nuo to, kas bus auginama ir kokių papildomų priedų reikia sėkmingam auginimui.

Daržininkystė gali būti malonumas arba darbas. Viskas priklauso nuo to – kiek turėsite žinių ir įrangos, kuri gali padėti sėkminga užauginti tai, ko norite. O smagus auginimas garantuoja, kad ir daržovės bus labai skanios.

Daugiau apie daržininkystę skaitykite sodininku.info.