Kategorijos
Be kategorijos

Kas slypi po projektu „Nykštukaz“?

Neseniai leidybos firma „Muzikinė partija“ išplatino pranešimą spaudai apie naują atlikėją, vardu Nykštukaz. Prie humoro ir ironijos nestokojančio aprašymo, kuriame per dantį nesivaržoma patraukti atlikėjų Minedo, Antano bei Andriaus Rimiškio, išplatintos ir nuotraukos. Jose – stulbinamai mažo ūgio vyras septynių snieguolių apsupty. Kas tai – reali nuotrauka ar fotomontažas, kiekvienas turės savo nuomonę.

Po pirmojo pranešimo spaudai netrukus pasirodė ir antras, paskui trečias. Paskambinus į leidybos firmą, patarta kreiptis į buvusio muzikinio realybės šuo „Dangus“ dalyvį Joną Čepulį. Pasakyta, kad šio projekto koordinatorius būtent jis.

Iš Jono sulaukėme kategoriško atsako: „Kadangi Nykštukaz yra labai „krūtas“ atlikėjas, į klausimus atsakinės tik elektroniniu paštu!“

Kas tas Nykštukaz?

Kaip nurodyta, nusiuntėme klausimus elektroniniu paštu J.Čepuliui, o atsakymų sulaukėme jau iš kitos elektroninio pašto dėžutės adresato – Nykštuko.

Prieš atsakydamas į pateiktus klausimus, Nykštukaz pasisveikino: „Sveiki, leidėjas atsiuntė man jūsų klausimus. Ačiū jums, kad mano kūryba jus domina. Dabar nerandu leidėjo, nes jis sako sekretorę užėmęs – juk Kalėdos artėja. Padarykite man reklamą. Ačiū“.

Kad suprastumėte atsakymų žavesį, kalbą palikome beveik netaisytą.

– Kada ir kodėl buvo sukurtas projektas „Nykštukaz“?
– Nykštukaz – ne projektas. Ir ne prospektas. Nykštukaz – tai socialinis-muzikinis judėjimas (sąjūdis) už tikrą, linksmą muziką Lietuvoje. Nykštukaz – tai garbingas žmogus, išgyvenantis tikrus jausmus ir džiugesį. Nykštukaz – tai genialus muzikos ir tekstų autorius, žmogus-orkestras, muzikantas, savo idėjomis maitinęs ne vieną artistų kartą. Nykštukaz – laužo šviesa lietuviškos popmuzikos naktyje.

Nei mitas, nei projektas?

– Kiek žmonių slepia pavadinimas „Nykštukaz“? Ar tai tik nėra Jono Čepulio sumanymas?
– Nykštukaz – nu labai mažas žmogus. Jis nė šešėlio nemeta. Už jo nepavyktų pasislėpti net Deiviui. O ką jau kalbėti apie dangiškąjį Joną…
Tačiau Nykštuko dvasia ir kūrybinės galios didelės. Jo ilgamete kūryba naudojasi ir Europos, ir Amerikos atlikėjai.

– Sklando kalbos, kad prie Nykštuko projekto prisidėjusi grupė „Bavarija“. Tai tiesa?
– Nykštukaz – linksma tikrovė. Tai ne mitas ir ne projektas. Kiek žinau, grupė „Bavarija“ – taip pat savarankiškai mirštantis kolektyvas, galintis būti pavyzdys kūrybingiems žmonėms.

Ant Antano danties negriežia?

– Kodėl nuolatos piktuoju mini Minedą, Antaną, siūlydamas jiems iš tavęs pasimokyti dainuoti?
– Mano gyvenime pykčiui nėra vietos. Todėl aš toks linksmas ir lengvas. Nei mindau Antaną, nei Minedą, nei Andrių Rimiškį. Tiesiog jie kaip daininykai per seksualūs. Jų vieta striptizo klubuose.

– Sakoma, piktuoju kalbama, kai graužia pavydas.
– Jūsų pastebėjimas gali būti taiklus. Pakalbėkit su Minedu, kodėl jis nori sunaikinti mane. O atrodė toks jausmingas žmogus… Tačiau pavydas būdingas moterims.

– Jeigu pasakytum, kad už šio projekto slepiasi Jonas Čepulis, suprastume, kodėl pašiepi Antaną – juk jis yra buvusio realybės šou „Dangus“ dalyvio Jono kolega konkurentas.
– Antanas žmonių draugas. Prašau jo neįžeidinėti.

– Tačiau kuo nusikalto Minedas? Ką dar kyla noras patraukti per dantį?
– Minedas nėra joks nusikaltėlis. Jis yra estradinės scenos seksualizacijos produktas. Jis man pavyzdys. O dar man klasikinio vokalo pavyzdžiai yra Noreika ir Selas.

O apskritai Minedas – pats perspektyviausias vokalistas. Tik gal jam va gi na gi, jei ką, biškį mokytis būtų reikalinga (atkreipkite dėmesį į dalelyčių skambesį, – aut. pastaba). Jis labai savotiškas, bet rekomenduočiau jam porą pamokų pas charizmatiškąjį Laimutį Purvinį. Nes jis yra maestro.

„Bavarijos“ ir Kučinsko įkvėpimas?

Nykštukaz jau suskubo išleisti ir debiutinį albumą „Linksmų švenčių“, kuriame – net vienuolika dainų. Teigiama, jog į albumą sudėta dešimt tik pačių juokingiausių istorijų bei vienas ypatingas prisipažinimas.

Vos prieš kelias dienas pasirodė žinia, kad Nykštukaz jau pristatė ir dainą, skirtą nacionalinei Eurovizijos atrankai. Apie kūrinį pavadinimu „Du bist mein Angel“ („Tu mano angelas“) Nykštukaz vapa: „Po to, kai Kučinskas ir „Bavarija“ nesėkmingai pasinaudojo puikia mano mintim – sukurti dainą apie angelą, nusprendžiau pats paviešint kūrinį, tapusį įkvėpimo šaltiniu. Pareiškiu: ši daina niekada nebuvo viešai skelbta, ją žmonės žino tik iš nuogirdų. Kai jūs išgirsit ilgai brandintą šedevrą, paslaptis taps hitu“.

Lovelasas ir Kazanova?

– Kiek gyvuos projektas „Nykštukaz“? Ar tai tėra tik vieno albumo „prastūmimo“ reikalas?
– Na jūs ir atkaklus, žurnaliste! Niekas manęs neprojektavo. Aš gyvensiu visą savo gyvenimą. Pigūs reklaminiai triukai būdingi tik operos solistams ir dizaineriams.

– Kodėl būtent „Nykšukaz“? Kodėl, pavyzdžiui, ne koks Senis Šaltis ar kitas švenčių personažas?
– Tai kad tokį vardą man davė tėvai. Bet žinau, jog dabar madinga keistis vardus. Gali būti, kad aš paseksiu Skaivos, Hokšilos ir Sati pavyzdžiais – būsiu madingai pasikeitęs vardą. Kokį siūlot?

– Kodėl nuspręsta į pagalbą pasitelkti net septynias, vien apatinius mūvinčias snieguoles? Ar vis dar manai, kad lietuvius galima pavergti seksualumu?
– Aš neslepiu savo asmeninio gyvenimo. Mane suka moterys. Jos mane vadina lovelasu ir Kazanova. Bet aš tik juokiuos. Suprantu, kad esu vieša persona, ir net jei bandyčiau nuslėpti dėl manęs iš proto einančias moteris, nepavyktų. Nes žurnalistai yra paparacai. Todėl leidėjams pasakiau, kad paslapčių negali būti. Snieguolės mane myli. Todėl mano muzika labai tinka geriems vakarėliams, kur daug merginų.
O dėl antros jūsų klausimo dalies, tai net nervai nelaiko – Lietuva yra nepriklausoma ir nepavergiama valstybė! Amžiams!

– Ar tikrai planuoji dalyvauti nacionalinėje Eurovizijos atrankoje?
– Tikriausiai.

Mamontovo „šaikos“ sumanymas?

Po šio interviu nieko nepaaiškėjo – tik spėlionių atsirado dar daugiau.

Nors teigiama, kad Nykštukaz – reali asmenybė, intensyviai visą dešimtmetį dirbusi pogrindyje, peršasi visai kitokia išvada. Humoristiniai pasisakymai, persmelkti ironijos doze, nuolatos minimos užuominos, primena Andrių Mamontovo stilių bei jo biografijos faktus. Štai jums pavyzdys: Nykštukaz teigia, kad jo ilgamete kūryba naudojasi ir Europos, ir Amerikos atlikėjai. Andrius Mamontovas žinomas ir Europoje, ir Amerikoje, kur neseniai gavo siūlymą išleisti albumą.

Arba kad ir tai, jog herojus save įvardija kaip genialų muzikos ir tekstų autorių, žmogų-orkestrą, muzikantą, savo idėjomis maitinusį ne vieną artistų kartą. Taip apibūdinti būtų galima būtent A.Mamontovą. O kai dar minima frazė „laužo šviesa lietuviškos popmuzikos naktyje“, tai tik sustiprina įspūdį.

Tačiau spėlionės ir liktų spėlionėmis, jei atvirai nepaklaustume apie tai paties Andriaus.

„Apie ką norit paklaust? Apie Nykštuką? Na, girdėjau, kad toks yra. Kažkur mačiau. Turbūt reklamoje. Ar nesu vienas iš šio projektų autorių? Oi, tikrai ne. Klauskit mano brolio (Andriaus brolis Justas Mamontovas – leidybos firmos „Muzikinė partija“ savininkas). Aš apie tai nieko nežinau“.

Tiesą kalba A.Mamontovas ar meluoja, spręskite patys. O kaip yra iš tiesų, galbūt pamatysime jau greit – prasidėjus nacionalinei Eurovizijos atrankai. Žinoma, jei Nykštukaz nepersigalvos joje dalyvauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *